Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Almanya’da boşanma maksadıyla Alman mahkemelerine başvuru yapan kişiler açısından Alman Mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararı Ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle Almanya’da boşanma gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’de boşanmanın tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diye merak eden kişiler açısından ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Almanya’da boşanma gerçekleştiren kişiler, Türkiye’de hala yasal olarak evli görüneceklerdir.

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Açılır?

Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diyen Türk vatandaşlarının ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmamaları ileride daha büyük sorunların gün yüzüne çıkmasına neden olabilmektedir. Örneğin Almanya’da yaşadığı dönemde boşanan ve daha sonrasında boşanma tanıma tenfiz davası açarak boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemini gerçekleştirmeyen bireyler ülkemizde yasal olarak evli görüneceklerdir ve tekrar evlenmek istemeleri durumunda evlilik gerçekleşmeyecektir. O yüzden Almanya’da boşanma gerçekleştiren kişilerin bir an evvel ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir.

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diyen kişilerin boşanma kararlarının Türkiye’de tanınması ile ilgili olarak en fazla merak ettikleri konulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davalarının süresi olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davalarının süresini belirleyen temel faktörler, davanın açılabilmesi için gerekli belgelerin hazırlanması ve ülkemizde bulunan tanıma tenfiz avukatları aracılığı ile eşlerin vekalet vererek süreci başlatmaları olmaktadır.

 

Boşanma tanıma tenfiz davalarında gerekli evrakların yurtdışından gelmesinin beklenmesi aylar hatta yıllar sürebilmektedir. O nedenle boşanmanın Türkiye’de tanınmasını en kısa sürede gerçekleştirmek isteyen kişiler evrakları toparlayarak ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası avukatları vasıtasıyla davayı açmalıdırlar. Almanya’da boşanan çiftlerin ikisinin de farklı bir boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi boşanma tanıma tenfiz davasının en kısa sürede çözümlenmesine olanak tanımaktadır.

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Yukarıda belirtilen iki unsurun (gerekli belgelerin hazırlanması ve Türkiye’de bulunan tanıma tenfiz avukatları ile sürecin başlatılması) yerine getirilmesi durumunda boşanma tanıma tenfiz davaları 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir süre zarfında neticelenmektedir ve Almanya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım diyen bireylerin boşanma işlemleri Türkiye’de tanınmaktadır. Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası ile ilgili soru sormak için tıklayınız.

[si-contact-form form='1']

 

Almanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası 2015

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>