Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Almanya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Alman mahkemelerine açtıkları boşanma davası neticesinde evliliğini sonlandıran kişilerin, Almanya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi için Türkiye’de dava açmaları gerekmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası olarak adlandırılan bu davanın açılmaması durumunda yasal olarak evlilik Türkiye’de devam edeceğinden tekrar evlenilmek istenmesi durumunda evlilik gerçekleşmeyecektir.

Boşanma tanıma tenfiz davası açacak kişilerin bu süreçte hukuki prosedürleri etkili işletmeleri 1 hafta ile 2 ay arasında bir sürede boşanmanın tanınmasını sağlayabilirken, bireylerin bu süreçte yapacakları ufak tefek hatalar bile boşanmanın Türkiye’de tanınması süresini 3 4 yıla yayabilmektedir.

Almanya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması davası nerede açılır?

Almanya’da boşanmış Türklerin bu davayı açmaları için yetkili mahkeme Aile Mahkemesidir. Tanıma davalarında bireylerin davaya iştirak etmeleri zorunlu değildir. Fakat davanın takip edilmesi ve gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi dava süresini ve sonucunu direk olarak etkilemektedir. O yüzden bu süreçte bireyler Türkiye’de bulunan uzman bir boşanma tanıma ve tenfiz avukatı ile bu davayı açabilirler.

 

Almanya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Süresi

Almanya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için merak edilen konulardan bir diğeri ise bireylerin ne kadar sürede boşanmalarını ülkemizde geçerli kılabilecekleridir. Almanya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması dava süresi avukat ile davayı yürütmek durumunda 1 hafta ile 3 ay arasında değişebileceği gibi, bireysel olarak açılan davalarda, Almanya’daki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması 2 3 yılı bulabilmektedir.

Tanıma davalarında bireylerin avukat tutmaları zorunlu olmamaktadır fakat tutulacak olan avukat gerek dava süresi gerekse de yasal hakların korunması noktasında mutlak fayda sağlar.

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>