Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nedir 

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Yapılır?

Avustralya’da boşanma istemiyle mahkemeye başvurmuş ve bu ülkede boşanma gerçekleştirmiş Türk vatandaşlarının ülkemizde de boşanma hükmünün geçerli olabilmesi ancak ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açılması ile mümkündür. Avustralya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Avustralya’da boşanan Türk vatandaşları ülkemizde hala yasal olarak evli görüneceklerdir. Bu nedenle boşanma tanıma tenfiz davası bir an evvel açılmalıdır.
Avustralya’da boşandım Türkiye’de dava açmam gerekli mi diye soran kişilerin bu davayı açmamaları durumunda Türkiye’de hala evli görünüyor olmaları nedeniyle tekrar evlenmeleri mümkün olmamaktadır.

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Avustralya’da boşanan Türklerin ülkemizde açacakları boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkemeler Aile Mahkemeleridir. Bireyler Türkiye’de ikamet adresleri yok ise boşanma tanıma tenfiz davası açmalarıg gereken yer İstanbul, Ankara veya İzmir illerinden birisi olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası açacak kişilerin ülkemizde bulunan tanıma tenfiz avukatları aracılığı ile bu davayı nerede açabilecekleri bilgisini ve sürecin nasıl ilerleyeceği bilgisini almaları mümkündür.

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Avustralya mahkemelerince boşanmalarına hükmedilen Türk vatandaşlarının ülkemizde açacakları boşanma tanıma tenfiz davası süresi, dava sürecinde atılacak olan adımlara göre farklılık göstermektedir. Örneğin Avustralya’da boşanmış çiftlerin ikisinin de ülkemizdeki farklı boşanma tanıma tenfiz davası avukatı ile bu süreci yürütmeleri onların 10 gün ile 3 ay arasında değişen sürelerde boşanmalarının tanınmasını ve tenfizini sağlayabilmektedir. Lakin Avustralya’da boşanmış kişilerin bu süreci kendileri yürütmek istemeleri durumunda hukuki bilgilerinin yetersiz olacağı düşünülürse Avustralya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması yıllarca sürebilmektedir.

Avustralya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Avustralya’daki boşanmanın ülkemizde tanınması için açılması gereken boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de davanın süresi ile ilişkili olmaktadır. Öncelikle Avustralya’da boşanan kişilerin ülkemizde açacakları boşanma tanıma tenfiz davasını kendileri yürütmeleri daha ekonomik görünse de bu dava yıllarca sürebileceği için bireylere daha fazla külfet olacaktır. Avustralya’da boşanan çiftlerin bu süreci Türkiye’de bulunan farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile yürütmeleri süreyi kısaltacağından, boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de buna paralel olarak daha ucuz olmaktadır. Bu nedenle boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması önerilmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>