Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Avusturya Boşanma tanıma Tenfiz Davası

Avusturya Boşanma tanıma Tenfiz Davası

Avusturya’da yaşayan Türklerin, bu ülkede açmış oldukları boşanma davası neticesinde evliliklerini yasal olarak sonlandırmaları durumunda Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Milletlerarası Özel Hukuk uyarınca Avusturya’da boşanma gerçekleştiren kişilerin boşanma hükümleri Türkiye’de tanınmamaktadır. Bu nedenle Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerekmektedir.

Avusturya’da boşanma davası açarak boşanan Türk vatandaşları bu boşanma hükmünü Türkiye’de tanıtmak adına boşanma tanıma tenfiz davası açmamaları durumunda Türkiye’de yasal olarak evli görüneceklerdir. Bu nedenle tekrar evlenmek istediklerinde bu evlilik gerçekleşmeyecektir.

Avusturya Boşanma tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de tanınması için açılacak boşanma tanıma tenfiz davası süresi eşlerin Türkiye’de bulunan boşanma avukatları ile süreci yönetip yönetmemelerine göre farklılık göstermektedir. Avusturya’da boşanmış Türklerin bu süreçte farklı farklı avukata vekalet vermeleri boşanma tanıma tenfiz davası süresini oldukça kısaltmaktadır. Zira Avusturya’daki Boşanmanın Türkiye’de tanınması dava süresi yıllar alabilmektedir. Diğer yandan boşanma tanıma tenfiz davası için eski eşlerin Türkiye’de avukat tutmaları boşanma tanıma tenfiz davasının 2 3 ay içerisinde sonuçlanmasına ve bireylerin Türkiye’de de boşanmış olarak kabul edilmesine olanak sağlamaktadır.

Avusturya’da mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararının Türkiye’de tanınması davalarında gerekli evrakların toparlanması da boşanma tanıma tenfiz davası süresi açısından önemlidir. Bu süreçte bireyler gerekli belgeleri toparlayarak en kısa süre içerisinde Türkiye’de bulunan boşanma tanıma tenfiz avukatları ile iletişime geçmelidirler. Avusturya’da boşanan kişilerin gerekli belgeleri toparlamamaları durumunda belgelerin Avusturya’dan gelmesinin beklenmesi aylar sürebildiği için boşanma tanıma tenfiz davası süresi açısından olumsuz olmaktadır.

Avusturya Boşanma tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Avusturya mahkemesinde boşanan Türk vatandaşlarının ülkemizde açmaları gereken tanıma ve tenfiz davası için yetkili mahkeme Aile Mahkemesidir. Bireyler tanıma tenfiz dava dilekçeleri ile birlikte bu davayı açmaları gerekmektedir. Avusturya’da ikamet eden kişiler açısından davanın açılacağı yer ise İstanbul, İzmir ya da Ankara illerinden birisidir. Bu üç ilden birisinde davanın açılması mümkündür. Avusturya’daki boşanmanın ülkemizde tanınması ve tenfizi için yapılması gerekenler ile ilgili olarak mutlaka uzman bir tanıma tenfiz avukatına danışılması önerilmektedir.

[si-contact-form form='1']

Avusturya Boşanma tanıma Tenfiz Davası 2015

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>