Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Ne Kadar Sürer?

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Ne Kadar Sürer?

Yurtdışında boşanma davası açacan kişilerin boşanma kararları Milletlerarası Özel Hukuk esaslarına göre ülkemizde tanınmamaktadır. Bu durumda bireyler boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi için boşanma tanıma tenfiz davası açmalıdırlar. Boşanmanın Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda bireyler Türkiye’de hala yasal olarak evli görünecek ve yeniden evlenmek istemeleri durumunda evlilik gerçekleşmeyecektir. Boşanma tanıma tenfiz davası açacak kişilerin bu süreçte merak ettiği konulardan birisi de boşanmanın Türkiye’de tanınması ne kadar sürer olmaktadır.

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Ne Kadar Sürer?

Boşanmanın Türkiye’de tanınması ne kadar sürer diye merak eden bireylerin bu süreçte atacakları adımlar boşanma tanıma tenfiz davası süresini direk olarak etkilemektedir. O nedenle boşanmanın tanınması ve tenfizi davaları içerisinde hukuki prosedürlerin etkin bir biçimde yerine getirilmesi gerekir.

Yurtdışında boşanan çiftler açısından en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasının sağlanması ancak iki eşinde Türkiye’de bulunan farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile bu süreci yürütmeleri ile mümkündür. Yabancı mahkemede boşanan çiftlerin Türkiye’de farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları ve gerekli belgeleri hazırlamaları durumunda boşanma tanıma tenfiz davası ortalama olarak 1 hafta ile 3 ay arasında sonuçlanabilmektedir.

Boşanma tanıma tenfiz davası ne kadar sürer diyen bireyler açısından bu süre oldukça uzun da olabilmektedir. 4 5 yıl süren boşanma tanıma tenfiz davası örnekleri vardır. Bu açıdan bireylerin hukuki prosedürleri etkili işletmelerinin önemi de ortaya çıkmaktadır. O nedenle boşanma tanıma tenfiz davası açarak yurtdışında gerçekleştirdiği boşanma işleminin Türkiye’de tanınması ve tenfizini talep eden bireylerin Türkiye’de bulunan boşanma tanıma tenfiz avukatları ile bu süreci yürütmeleri önerilmektedir.

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Ne Kadar Sürer diye merak eden kişi bu süreci hızlandırabilmek adına mutlaka uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek almalıdır. Yabancı mahkemelerde boşanan eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile bu davayı açmaları en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemini sağlayacaktır. Eşlerden sadece birisinin boşanma tanıma tenfiz avukatı tutması durumunda ise boşanmanın Türkiye’de tanınması 5 6 ayı bulabilir.

One Comment - Leave a Comment
  • ADEM DEMİR -

    Selamlar, avusturyada boşanma gerçekleşti ve kesin karar kaşe olarak kararın üzerinde bulunmakta , kaşede kararın kesinleştiği ve belgenin gerçekliğini ifade eden başka bir kaşe tarih ve imza , mühür içerecek şekilde mail yoluyla bana ulaştı. Apostille adına bu onaylama yeterlimidir, ıslak imzalı olmayıp mail yoluyla gönderilen bu kesin sonuç mahkeme için yeterlimidir ve davanın bitiş süresi ne kadardır, teşekür ederim.

  • Leave a comment

    E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>