Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Yurtdışında boşanma davası açarak evliliğini yasal olarak sonlandıran Türk vatandaşlarının bu boşanma işlemleri Milletlerarası Özel Hukuk’a göre ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle yurtdışında boşanmanın Türkiye’de tanınması davası açılması gerekir. Boşanmanın Türkiye’de tanınması davası açılmaması durumunda yabancı mahkemelerce boşanmasına hükmedilen kişiler ülkemizde hala yasal olarak evli görünmektedirler.
Gurbetçi vatandaşlarımız yurtdışında açmış oldukları boşanma davasının Türkiye’de tanınması için açacaklar boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak merak edilen konulardan birisi boşanmanın Türkiye’de tanınması dava süresi olmaktadır. Boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi bu süreçte davayı açacak kişilerin atacağı adımlara göre farklılık göstermektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları atılacak olan adımların doğruluğuna göre 1 haftada neticelenebileceği gibi bu süreçte yapılacak hatalar olması durumunda 2 3 yıl da sürebilmektedir.

Peki Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Davası Nasıl En Kısa Sürede Sonuçlandırılır?

Boşanmanın Türkiye’de tanınması davası süresinin minimum zaman diliminde sonuçlanması ancak yurtdışında boşanan eşlerin bu süreçte uzman bir tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek almaları ile mümkündür. Boşanmanın Türkiye’de tanınması adına tutulacak boşanma tanıma tenfiz avukatı müvekkillerinin en kısa sürede boşanmalarının ülkemizde tanınmasını sağlayabilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları ile ilgili olarak gerekli prosedürlerin yerine getirilmesi, boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkemenin doğru belirlenmesi, boşanma tanıma tenfiz davası süresi için gerekli belgelerin doğru şekilde hazırlanması ve davanın istenilen şekilde sürdürülmesi uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir durumdur bu nedenle uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile yürütülmesi önerilir.

Boşanmanın Türkiye’de Tanınması Davası Ücretleri

Boşanmanın Türkiye’de tanınması davası ücretleri davanın açılacağı şehir, dava için tanıma tenfiz avukatı tutulup tutulmaması,dava için gerekli belgelerin ücretleri gibi pek çok unsura göre farklılık göstermektedir. Boşanmanın Türkiye’de tanınması davası ücreti açısından en önemli unsur tanıma tenfiz avukatı tutulup tutulmamasıdır. Bireyler her ne kadar boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmanın külfet olacağını düşünse de yıllarca sürebilecek bir davanın 2 3 ay gibi bir sürede neticelendirilmesi onlara mutlak fayda sağlanması anlamına gelmektedir. Boşanmanın Türkiye’de tanınması davası ücreti pek çok unusura bağlı olarak farklılık göstermesinden dolayı bireylerin en doğru bilgiyi uzman bir tanıma tenfiz avukatı ile görüşerek almaları gerekmektedir. Boşanma tanıma tenfiz avukatının deneyimi de boşanma tanıma tenfiz davası ücretleri açısından belirleyici olan bir başka durumdur.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>