Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Fransa’daki Boşanmanın Tenfizi

Fransa’daki Boşanmanın Tenfizi

Tenfiz kavramı, yurtdışı mahkemelerinde alınan kararların Türkiye’de icra edilmesi anlamına gelmektedir. Fransa’daki boşanmanın tenfiz edilmesi ise fransız mahkemelerinde boşanan Türk vatandaşlarının bu boşanma işlemlerini Türkiye’de icra etmeleridir. Fransa’daki boşanmanın tenfizi için yurtdışında boşanmış Türk vatandaşlarının ülkemizde tenfiz davası açmaları gerekir.

 

Fransa’daki boşanmanın Tenfizi Nerede Yapılır?

Boşanmanın tenfizi için açılacak tenfiz davalarında görev Aile Mahkemesindedir. Bireyler Fransa’daki boşanmanın tenfizi için Türkiye’de Aile Mahkemelerinde dava açmalıdırlar. Hali hazırda yurtdışında ikamet eden bireyler tenfiz davası açmak istemeleri durumunda tenfiz davasını İstanbul, İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açabilirler. Tenfiz davaları açarken Türkiye’ye gelmek ve davaya katılmak gibi bir zorunluluk yoktur. Bireyler hukuki sürecin yürütülmesi noktasında Türkiye’de bulunan uzman tenfiz davası avukatları ile de bu süreci yürütebilirler.

 

 

Fransa’daki boşanmanın Tenfizi Süresi

Fransa’da boşanan Türk vatandaşlarının ülkemizde açacağı tenfiz davası ile ilgili olarak merak edilen konulardan birisi de tenfiz davası süresi olmaktadır. Tenfiz davası süresi, hukuki süreç içerisinde izlenecek yola göre farklılık göstermektedir. Tenfiz davasının Türkiye’de bulunan avukatlar aracılığı ile açılması durumunda Fransa’daki boşanmanın tenfizi süresi 1 hafta ile 3 ay arasında değişebilmekle birlikte bireysel olarak açılacak tenfiz davaları 2 3 yıla kadar uzayabilmektedir.

 

 

Fransa’daki boşanmanın Tenfizi ücreti?

Tenfiz davalarında ücret hesaplanırken, dava açılması için ödenmesi gereken ücretler, tenfiz davası belgeleri hazırlanırken ödenecek ücretler ve tenfiz davası avukatı için ödenecek ücretler hep birlikte hesaplanmalıdır. Tenfiz davası açılırken bireylerin dava harçalarını ödemeleri gerekir. Tenfiz davası ücreti içerisinde bir diğer ödecenek olan kalem ise tenfiz davası için gerekli belgelerin toparlanması ve çeviri masrafları gibi ücretlerdir. Son olarak Fransa’daki boşanmanın tenfizi sırasında tanıma tenfiz avukatı tutumak istenmesi durumunda bireyler tenfiz avukatı ücreti de ödemelidirler. Bu tüm unsurlar tenfiz davası ücreti açısından belirleyicidir ve farklılık göstermektedir. O nedenle tenfiz davası ücreti hakkında en doğru bilgi uzman bir tenfiz davası avukatı tarafından verilmelidir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>