Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Hollanda’da yaşadığı dönem içerisinde Hollanda mahkemelerine açtığı boşanma davası ile evliliğini noktalayan Türk vatandaşlarının, boşanmalarının Türkiye’de tanınabilmesi adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Milletlerarası Özel Hukuk uyarınca Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açılması şarttır. Aksi durumda Hollanda’da boşanmış Türkler Türkiye’de hala evli olarak görünmektedirler.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nasıl Açılır?

Boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerektiğinin kimi zaman bireyler farkında olmayabilmektedirler. Ne zaman ki Türkiye’ye döndüğünde ve resmi bir işlem yapmak istediğinde bireyler hala evli olarak göründüklerini öğrenmektedirler. Hollanda’da boşanma gerçekleştirmiş kişilerin bu süreçte boşanma tanıma tenfiz davası açmamaları onların Türkiye’de yeniden evlenmelerini engellemektedir. Türkiye’de hala yasal olarak evli görünülmesi nedeniyle Hollanda’da boşanma kararı veren mahkemenin bu kararının Türkiye’de tanıtılması gerekmektedir.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi Nedir?

Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması için açılacak olan tanıma tenfiz davası süre olarak farklılık gösterebilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davalarında dava süresini etkileyen en önemli unsur eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı farklı tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek almaları olmaktadır. Bu şekilde Hollanda’da boşanan eski eşlerin ikisinin de Türkiye’deki tanıma tenfiz avukatları ile süreci yürütmeleri Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresinin bir hafta ile 3 ay arasında değişen bir zaman diliminde sonuçlanmasını sağlamaktadır.
Hollanda’da boşandım ama Türkiye’de evli görünüyorum diyen kişilerin en kısa süre içerisinde boşanmanın Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Aksi durumda boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması sonucu ileriki dönemde bireyler sıkıntı yaşayabilmektedirler.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Hollanda’da boşanmış fakat Türkiye’de hala evli görünen kişilerin merak ettikleri konulardan bir diğer ise boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Tanıma tenfiz davası ücretleri de eşlerin Türkiye’de farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı için vekalet vermeleri durumunda daha ekonomik olmaktadır. Bunun nedeni iki eşinde farklı avukata vekalet vermesi davanın iş yükünü hafifletmekte ve süre olarak da en kısa sürede Hollanda’daki boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlamaktadır.

Hollanda Boşanma Tanıma Tenfiz Davası ile ilgili soru sormak için formu doldurabilirsiniz.

 

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>