Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İngiltere’de boşanma gerçekleştiren Türk vatandaşlarının boşanma hükümlerinin Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası açmak isteyen bireylerin bu süreci doğru yürütmeleri en kısa sürede İngiltere’deki boşanmanın Türkiye’de tanınması açısından önemlidir. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda İngiltere’de boşanmış Türkler ülkemizde hala yasal olarak evli olarak görülmektedir. Bu durum ileride nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat, yeniden evlenme, miras gibi bir çok hususta sorun yaşanmasına neden olacaktır. Bu hususlarda yaşanacak olan sorunların önüne geçilebilmesi ancak boşanma tanıma ve tenfiz davası açılması ile mümkündür.

 

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır? 

İngiltere’deki boşanma hükmünün Türkiye’de de geçerli olabilmesi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası Aile Mahkemelerinde açılmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası görevli mahkemesi Aile Mahkemesidir ve Türkiye’de ikamet adresi bulunmayan İngiltere’de yaşayan kişiler bu davayı İstanbul, Ankara ya da İzmir şehirlerinden birisinde açabilmektedirler. İngiltere mahkemelerinde boşanan Türk vatandaşları açısından davanın açılacağı yetkili mahkemenin doğru tespit edilmesi gerekir.

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi 

İngiltere’de boşanma gerçekleştirmiş Türk vatandaşlarının boşanma tanıma tenfiz davaları süreç içerisinde atılacak adımların doğru ya da yanlış olmasına göre farklılık göstermektedir. İngiltere’deki boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi yıllar alabilen bir dava türüdür. Fakat boşanma tanıma tenfiz davası süresini kısaltmanın yolları da bulunmaktadır. İngiltere’de boşanmış çiftler Türkiye’de bulunan farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek alarak 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir süre içerisinde İngiltere’deki boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayabilirler.

 

İngiltere Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

İngiltere’de boşanma hükmünün Türkiye’de de tanınabilmesi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası için bireylerin meraak ettikleri diğer bir konu ise boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücreti açısından belirleyici olan kıstas davanı yükü ve dava süresi olmaktadır. Eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi dava yükünü hafifleteceği için hem en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınması adına hem de boşanma tanıma tenfiz davası ücreti adına bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

 

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>