Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İsveç’te boşanma davası açarak İsveç Mahkemelerince boşanmalarına hükmedilen Türk vatandaşları açısından bu boşanma işlemi Milletlerarası Özel Hukuk esasınca ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle İsveç’teki boşanma davasının Türkiye’de tanınması için bireylerin ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda İsveç’te boşanan kişiler ülkemizde hala evli görünecekler ve yeniden evlenmek istemeleri durumunda bu evlilik gerçekleşmeyecektir. Diğer taraftan yapılan boşanma işlemi Türkiye’de geçerli olmayacağından bu boşanmanın hukuki sonuçları da ülkemizde geçerli değildir. Çocuğun velayeti kararı, mal paylaşımı, tazminat, nafaka gibi hukuki sonuçlar ülkemizde geçerli değildir. Bu da ileride tarafların sorun yaşamalarına neden olmaktadır. O yüzden İsveç’te boşanan Türkler mutlaka ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmalıdırlar.

 

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

İsveç’teki boşanmanın ülkemizde tanınması adına açılması gereken boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkemeler Aile Mahkemeleridir. O sebeple boşanma tanıma tenfiz davası için bireyler Aile Mahkemelerine başvuru yapabilir. İsveç’te boşanan Türklerin ülkemizde ikamet adresleri olmaması durumunda boşanma tanıma tenfiz davası İstanbul, İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açılabilmektedir.

 

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

İsveç mahkemelerince boşanmalarına hükmedilen Türk vatandaşlarının açacakları boşanma tanıma tenfiz davası süresi, ülkemizde boşanma tanıma tenfiz avukatı tutup tutmamalarına göre farklılık göstermektedir. İsveç’te boşanan her iki eşin de Türkiye’deki farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki süreci yürütmeleri ortalama 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlarken, bireylerin süreci kendileri yürütmek istemeleri durumunda boşanma tanıma tenfiz davası yıllarca sürebilmektedir.

 

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Tanıma tenfiz davası açacak olan kişiler açısından merak edilen bir diğer konu ise boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücreti davanın açılacağı şehir, boşanma tanıma tenfiz davası avukatı tutulup tutulmaması, tanıma tenfiz davası için gerekli belgelerin hazırlanması gibi pek çok unsur belirleyici olmaktadır o nedenle bireylerin bu konuda uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatına danışmaları önerilir.

İsveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası 2015

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>