Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

İtalya’da yaşayan Türk vatandaşlarının bu ülkede gerçekleştirmiş oldukları boşanma işlemleri Milletlerarası Özel hukuka göre ülkemizde tanınmamaktadır. Yani yabancı ülke mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararı Türkiye’de tanınmadığı için bireyler Türkiye’de hala yasal olarak evli görünmektedirler. Bu durumda yapılması gereken boşanmanın Türkiye’de tanınması için boşanma tanıma tenfiz davası açılmasıdır. İtalya’da boşanan Türklerin ülkemizde açacakları boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak sıklıkla merak edilen konular vardır; İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası nasıl açılır?, İtalya’da boşandım Türkiye’de ne yapmalıyım, boşanma tanıma tenfiz davası nerede açılır, boşanma tanıma tenfiz davası açmak için Türkiye’ye gelmek zorunda mıyım?, İtalya’da boşandım Türkiye’de evli görünüyorum… şeklinde sıralanabilecek bu konular İtalya’da boşanma davası açmış ve bu ülkede boşanmış Türk vatandaşları tarafından sıklıkla merak edilmektedir.

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Öncelikle boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda İtalya’da boşanan kişiler tekrar evlenmek istemeleri durumunda bu evlilik gerçekleşmeyecektir. O nedenle muhakkak boşanma tanıma tenfiz davası açılmalıdır. İtalya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfiz için bireyler Türkiye’ye gelmeden de boşanma tanıma tenfiz davası açabilirler. Lakin Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları gerekir. Boşanma tanıma tenfiz avukatları ile açılacak olan bu dava, 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede sonuçlandırılabilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları bireysel olarak açılır ise 3 4 yıl süren bir süreç bireyleri beklemektedir.

 

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

İtalya’da boşandım Türkiye’de evli görünüyorum diyen kişiler açısından bu durum boşanma tanıma tenfiz davası açılmamasından kaynaklanmaktadır. İtalya’daki boşanma işleminin Türkiye’de tanınması için boşanma tanıma tenfiz davası açacak bireyler için yetkili mahkeme Aile Mahkemesidir. Bireylerin İtalya’da ikamet etmeleri durumunda bu dava İstanbul İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açılabilir.

İtalya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

İtalya’da boşanmış Türklerin, boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili merak ettiği konulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davası ücretleri olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücretleri açısından belirleyici olan farklı unsurlar bulunur. Örneğin boşanan çiftlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı avukatlar ile boşanma tanıma tenfiz davası açmaları en kısa sürede sonuçlanacağından en uygun ücretin de ödenmesine olanak sağlar, boşanma tanıma tenfiz davası ücreti için belirleyici olan diğer unsurlar, davanın nerede açılacağı, boşanma tanıma tenfiz davası için gerekli belgelerin hazırlanması, çeviri masrafları, dava harçları… gibi bir çok kalem belirleyici olacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>