Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nedir?

Makedonya’da yaşayan veya bir dönem Makedonya’da yaşamış olan ve bu süreçte Makedon mahkemelerine boşanma davası açarak evliliklerini noktalayan Türk vatandaşlarının boşanma hükümleri Türkiye’de tanınmamaktadır. O nedenle Makedonya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması için boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerekir. Türkiye’de açılacak boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Makedonya’da boşanan Türk vatandaşları, ülkemizde hala evli olarak görüneceklerdir. Bu durumda yeniden evlenilmek istenmesi, evliliğin gerçekleşmemesi ile sonuçlanacaktır.

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Makedonya’da boşanan kişilerin boşanma kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfizi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası yetkili mahkemesi Aile Mahkemeleridir. Bireyler boşanma tanıma tenfiz davası için Aile Mahkemelerine başvuru yapabilirler. Makedon mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma hükmünün tanınmasını isteyen bireylerin Türkiye’de bir ikamet adreslerinin bulunmaması durumunda boşanma tanıma tenfiz davası İstanbul, Ankara ya da İzmir şehirlerinden birisinde açılabilir.

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Boşanma tanıma tenfiz davaları yıllarca sürebilen bir dava türüdür. O nedenle boşanma tanıma tenfiz davası açacak kişilerin bu süreci hızlı bir şekilde sonlandırmaları adına boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları önerilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası avukatı tutulması durumunda bireyler açısından boşanma tanıma tenfiz davası 1 hafta ile 3 ay arasında bir sürede sonuçlanabilirken, boşanma tanıma tenfiz davası avukatı tutulmaması, hukuki prosedürlerde yapılacak olan hata olasılığını arttıracağından boşanma tanıma tenfiz davası yıllarca sürebilmektedir. O nedenle Makedonya’da boşanan eşlerin ikisinin de farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile bu süreci yürütmeleri en kısa sürede Makedonya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayacaktır.

Makedonya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Makedonya’da boşanan Türk vatandaşlarının ülkemizde açacakları boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak merak ettikleri konulardan birisi de boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücreti bireylerin gerekli belgeleri hazırlamaları için gerekli masraflar, boşanma tanıma tenfiz davası avukatı tutulması için gerekli masraflar, dava için ödenmesi gereken harçlar gibi masrafları içermektedir ve davanın açılacağı şehre, mahkemeye, tutulacak boşanma tanıma tenfiz avukatı deneyimine göre farklılık gösterebilmektedir. O nedenle bu konuda uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçilmesi önerilir.

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>