Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ne Anlama Gelir?

Norveç’te ikamet ettiği dönem itibari ile Norveç mahkemelerine açtığı boşanma davası neticesinde evliliğini sonlandıran Türk vatandaşlarının boşanma kararları Milletlerarası Özel Hukuk’a göre ülkemizde tanınmamaktadır. O nedenle boşanmanın Türkiye’de tanınması için ülkemizde bir boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerekir. Norveç’teki boşanmanın tanınması adına ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Norveç’te boşanan Türkler ülkemizde hala evli olarak görüneceklerdir. Bu açıdan yeniden evlenmek istenmesi durumunda hala evli olarak görünülmesinden dolayı evlilik gerçekleşmeyecektir.

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Norveç’te boşanan Türklerin ülkemizde açmaları gereken boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir. Bireyler boşanma tanıma tenfiz davası evrakları ile birlikte aile mahkemelerine başvuru yapabilirler. Eğer ki Norveç’te boşanan bireylerin Türkiye’de ikamet adresleri yok ise boşanma tanıma tenfiz davası İstanbul, İzmir veya Ankara illerinden birisinde açılabilmektedir.

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Norveç’te gerçekleştirilen boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi bireylerin bu süreç içerisinde atacağı adımların doğruluğuna ve boşanma tanıma tenfiz davası için avukat tutulup tutulmayacağına göre farklılık gösterebilmektedir. Norveç’te boşanan eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile bu süreci yürütmesi 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlarken boşanan çiftlerin bu süreci kendilerinin yürütmek istemesi ve gerekli prosedürleri yerine getirmeye çalışması durumunda boşanmanın tanınması davası yıllarca sürebilmektedir. O nedenle boşanma tanıma tenfiz davası için avukat tutulması önerilmektedir.

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti Ne Kadar?

Norveç mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararının Türkiye’de tanınması için açılması gereken boşanma tanıma tenfiz davası ücreti gerekli evrakların hazırlanması için ödenecek miktarlar, gerekli evrakların Türkçe’ye çevirilmesi için ödenecek miktarlar, boşanma tanıma tenfiz avukatı için ödenecek ücret ve boşanma tanıma tenfiz davası açılabilmesi için ödenecek fiyatları içerecektir. Boşanma tanıma tenfiz davası için gerekli evraklar ülkeden ülkeye farklılık gösterme olup bunun yanı sıra boşanm tanıma tenfiz avukatı ücretleri de farklılık göstermektedir. Diğer yandan eşlerin ikisininde avukat tutması süreci hızlandıracağı için Norveç’teki boşanmanın ülkemizde tanınması ücreti daha ekonomik bir miktar olacaktır.

Norveç Boşanma Tanıma Tenfiz Davası 2015

 

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>