Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nedir?

Özbekistan’da yaşayan veya bu ülkede yaşadığı dönemde Yunan Mahkemelerince boşanmasına hükmedilen Türk vatandaşlarının boşanma kararları Milletlerarası Özel Hukuk’a göre ülkemizde tanınmamaktadır. o nedenle Özbekistan’da boşanma gerçekleştiren vatandaşlarımızın Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Özbekistan’daki boşanma ülkemizde geçerli olmadığından Özbekistan’da boşanan Türkler ülkemizde hala evli olarak görünmektedirler. Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Özbekistan’da boşananlar için ülkemizde mutlaka açılması gereken bir dava türüdür.

 

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Özbekistan’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir. Özbekistan’da boşanan kişilerin ülkemizde ikamet adresleri yok ise boşanma tanıma tenfiz davasını İstanbul, İzmir yada Ankara illerinden birisinde açmaları gerekir.

 

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Özbekistan’da boşanma gerçekleştiren Türklerin ülkemizde açmaları gereken boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak merak ettikleri konulardan birisi de Özbekistan’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması davası süresi olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası süresi, bu süreçte atılacak olan adımların doğruluğuna göre değişmektedir. Öyle ki boşanma tanıma tenfiz davası yıllarca sürebileceği gibi prosedürlere hakim olan uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile sürecin yürütülmesi sonucu 1 haftada da çözülebilmektedir. O nedenle Özbekistan’da boşanan kişilerin bu süreci doğru yürütmeleri önerilmektedir.

 

Özbekistan Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Özbekistan’daki yun ülkemizde tanınması için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası için merak edilen bir diğer konu boşanma tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası ücretini belirleyen faktörler bulunur. Örneğin boşanma tanıma tenfiz davasının hangi ilde açılacağı, boşanma tanıma tenfiz davası için avukat tutulup tutulmayacağı, boşanma tanıma tenfiz davası belgelerinin hazırlanması… gibi faktörler boşanma tanıma tenfiz davası ücreti açısından belirleyicidir. Boşanma tanıma tenfiz davalarında Özbekistan’da boşanan çiftlerin ikisinin de Türkiye’de farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi en kısa sürede boşanmanin Türkiye’de tanınmasını sağlarken, iş yükü açısından daha kolay olacağu için boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de paralel olarak daha ucuz olacaktır.

 

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>