Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nedir?

Romanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının bu ülkede açtıkları boşanma davası sonrası evliliklerini noktalamaları durumunda Türkiye’de boşanmanın tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Boşanma tanıma tenfiz davası nedeni ise Milletlerarası Özel Hukuk esaslarıdır. Milletlerarası Özel Hukuk’a göre bireylerin boşanma Romanya’da boşanma gerçekleştirmeleri ülkemizde tanınmamaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Romanya’da boşanan Türkler ülkemizde hala evli olarak görüneceklerdir. Bu durum ileriki dönemde yeniden evlenme, miras, mal paylaşımı gibi bir çok konuda sıkıntı yaşanmasına neden olacaktır.

 

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Romanya’da boşanan ve Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz davası açması gereken bireylerin bu süreçte davayı açmaları gereken yetkili mahkeme Aile Mahkemeleridir. Bireyler boşanma tanıma tenfiz davası açmak istemeleri durumunda eğer ki İkamet adresleri Türkiye’de yok ise bu dava İstanbul, İzmir ya da Ankara illerinden birisinde açılabilmektedir.

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ne Kadar Sürer?

Romanya’da boşanma kararının Türkiye’de tanınması davası ile ilgili merak edilen konulardan birisi boşanma tanıma tenfiz davası süresi olmaktadır. Romanya’da boşanma gerçekleştiren kişilerin bu süreçte atacakları adımların doğruluğu boşanma tanıma tenfiz davası süresinin 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayabilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davalarında doğru adım atmak, öncelikle eşlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan farklı farklı tanıma tenfiz avukatı ile bu süreci yürütmeleri ile mümkündür. Diğer yandan gerekli evrakların en kısa süre içerisinde toparlanması boşanmanın en kısa sürede tanınmasını sağlayacaktır.

Romanya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti Ne Kadar?

Romanya’da boşanan Türklerin ülkemizde açmaları gereken boşanma tanıma tenfiz davası ücreti, bireylerin bu konuda avukat tutmalarına, dava süresine, davanın içeriğine ve davanın açılacağı kente göre farklılık göstermektedir. Lakin eşlerin ikisinin de boşanma tanıma tenfiz avukatı tutarak bu davayı açmaları en kısa sürede boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayacağı için daha az iş yükü anlamına gelmektedir. Bu durumda boşanma tanıma tenfiz davası ücreti de daha düşük olacaktır. O nedenle iki tarafında Türkiye’de bulunan avukat aracılığı ile bu işlemi yürütmeleri önerilir.

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>