Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Rusya’da yaşayan Türk vatandaşlarının Rus mahkemelerine açtığı boşanma davası neticesinde evliliğini noktalaması durumunda Türkiye’de boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Boşanma Tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda bireyler Türkiye’de yasal olarak evli görünmelerinden dolayı tekrar evlenmek istemeleri durumunda evlilik gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle Rusya’da boşanan Türklerin ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları önemli bir konudur. Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası açılmadan bireylerin boşanma işlemleri ülkemizde tanınmayacağından dolayı tekrar evlenilmek istenmesi durumunda bu evlilik ülkemizde gerçekleşmeyecektir.

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Rusya’da boşanmış kişilerin ülkemizde açmaları gereken boşanma tanıma tenfiz davası için yetkili mahkeme aile mahkemesidir. Bireyler boşanmanın Türkiye’de tanınması için aile mahkemelerine tanıma tenfiz davası açabilirler. Rusya’da boşanan kişilerin Türkiye’de bir ikamet adresleri bulunmuyorsa boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gereken yer İstanbul, Ankara, İzmir şehirlerinden birisi olacaktır.

 

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Rusya’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası süresi bu süreçte boşanmış eşlerin Türkiye’de farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı ile davayı açmaları ve ya süreci kendileri yönetmek istemelerine göre değişmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davasının uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile yürütülmesi durumunda Rusya’daki boşanma 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede tanınacaktır. Fakat bireylerin hukuki süreçteki prosedürleri bilmeden kendi başlarına hareket etmeleri durumunda boşanma tanıma tenfiz davası süresi yıllarca neticelenemeyebilir. O açıdan Rusya’da boşanan kişilerin bu boşanmalarının ülkemizde tanınması adına uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları önerilmektedir.

 

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti Ne Kadar?

Rusya Boşanma Tanıma Tenfiz Davası için bireylerin ödeyeceği ücret davanın nasıl yürütüldüğüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin bireysel olarak açılacak davalarda süre daha fazla olacağından dolayı, davanın takibi sürecinde daha fazla maliyet ortaya çıkabilmektedir. O yüzden boşanma tanıma tenfiz avukatı tutularak bu davanın yürütülmesi en kısa sürede istenilen işlemin gerçekleşmesine olanak sağlamakta ve daha az gider anlamına gelecektir. Tanıma tenfiz davalarında avukat tutulması mecburi bir durum değildir. Bireyler isterlerse kendileri de bu davayı açabilirler.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>