Boşanma Tanıma Tenfiz

Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Hakkınd Bilgiler

Bizimle İletişime Geçin

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nedir?

Ukrayna’da yaşayan Türk vatandaşlarının Ukrayna mahkemelerine açtıkları boşanma davası neticesinde evliliklerini yasal olarak bitirmeleri durumunda Türkiye’de de boşanmanın tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Milletlerarası Özel Hukuk esaslarınca boşanmanın yurtdışı mahkemelerinin vermiş olduğu boşanma kararları ülkemizde direk olarak tanınmamaktadır. Bu durumda Ukrayna’da boşanma gerçekleştiren Türk vatandaşları ülkemizde hala evli olarak görüneceklerdir. Ukrayna’daki boşanmanın Türkiye’de tanınmaması Türk vatandaşlarının yeniden evlenmelerinin önünde engel teşkil edeceğinden dolayı boşanma tanıma tenfiz davası en kısa sürede açılmalıdır.

 

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Nerede Açılır?

Ukrayna’da boşanan Türk vatandaşlarının boşanmalarının Türkiye’de tanınması için açacakları boşanma tanıma tenfiz davası yetkili mahkemesi Aile Mahkemeleridir. Ukrayna’da yaşayan kişilerin Türkiye’de bir ikamet adresleri yok ise boşanma tanıma tenfiz davası İstanbul, Ankara, İzmir kentlerinden herhangi birisinde açılabilmektedir.

 

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Süresi

Ukrayna’da boşanan Türklerin açacakları boşanma tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak en fazla merak edilen konulardan birisi de boşanmanın Türkiye’de tanınması süresi olmaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası süresi bu süreçte atılacak adımların doğru olması ile pararel olarak farklılık göstermektedir. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki boşanma tanıma tenfiz davaları yıllarca da sürebilmektedir bir hafta gibi kısa da sürebilmektedir. Burada bireylerin hukuki prosedürleri doğru bir şekilde uygulamaları en kısa sürede Ukrayna’daki boşanmanın Türkiye’de tanınmasını sağlayacaktır. O nedenle bu konuda uzman bir boşanma tanıma tenfiz avukatı ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

 

Ukrayna Boşanma Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Ukrayna’daki boşanmanın ülkemizde de geçerli olabilmesi için açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası ücreti dava için avukat tutulması, davanın hangi kentte açılacağı, dava için gerekli belgelerin hazırlanması gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir. Lakin Ukrayna’da boşanan çiftlerin ikisinin de Türkiye’de bulunan bir tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi 1 hafta ile 3 ay arasında değişen bir sürede davanın sonuçlanmasını sağlayacağından iş yükünü hafifletmekte ve boşanma tanıma tenfiz davası ücreti açısından da daha makul olmasına olanak sağlamaktadır. O nedenle Ukrayna’da boşanan kişilerin gerek en kısa sürede tanıma kararının alınması gerekse de boşanma tanıma tenfiz davası ücreti açıısndan avukat tutmaları.

[si-contact-form form='1']

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>